چیست؟

تکنیک و استراتژی گاو بنفش

گاو بنفش یکی از استراتژی های مهم در بازاریابی به شمار می رود. معمولا صاحبان مشاغل و کسب و کار ها به خوبی با این اصطلاح آشنایی دارند. در صورتی که افراد به شناخت این تکنیک ها و استراتژی ها بپردازند، می توانند از رقبای خود پیشی گرفته و به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند. بدیهی است یکی از عواملی که منجر به موفقیت در بازار کار می شود، پیش گرفتن راه های جدید و روش های مدرن می باشد.

اصطلاح گاو بنفش را به شخص یا مجموعه ای اختصاص می دهند که سرشار از ایده های جدید و مدرن باشد. در این شرایط افراد نوآوری ها و تصمیمات جدیدی را در کار خود اجرا می کنند. نتایج این تصمیمات باعث تمایز از رقبا و تسریع پیشرفت در بازار کار می شود. استفاده از تکنیک های گاو بنفش باعث ایجاد تفاوت های مثبت میان کسب و کار شما با سایر رقبا می شود. مادامی که روند فعالیت شما در بازار همانند رقبا باشد احتمال کسب اعتبار و جلب مخاطب در بازار پایین و دیر بازده می باشد. بنابراین به محض ایجاد تفاوت های مثبت و استفاده از ایده های جدید این اعتبار تا چندین برابر افزایش می یابد.

روش های مختلفی برای شناخت گاو بنفش در بازاریابی وجود دارد. افرادی که قبل از شروع کسب و کار، زمانی را به فراگیری استراتژی های مفید اختصاص می دهند اثرات آن را در کوتاه مدت مشاهده می کنند. این افراد از همان ابتدای کار با استفاده از ایده های جذاب هم در معرفی کسب و کار خود و هم در ارائه خدمات متمایز می شوند. این امر روند پیشرفت آن ها را تسریع کرده و باعث افزایش کسب سود در مدت زمانی کوتاه می شود.

گاو بنفش در بازاریابی

 

اهمیت شناخت و استفاده از استراتژی گاو بنفش

 

همان طور که گفته شد استفاده از تکنیک های گاو بنفش تاثیر زیادی روی جذب مخاطب و افزایش فروش محصولات تولیدی بر جای می گذارد. به طور مثال یکی از فعالیت هایی که برای هر کسب و کاری ضروری می باشد، تبلیغات است. مجموعه های مختلف هر بار بودجه قابل توجهی را به این امر اختصاص می دهند. در واقع کار تبلیغات در صورتی که در آن از تکنیک های اصولی استفاده نشود، فعالیتی پر ریسک محسوب می شود. در این شرایط ممکن است هزینه صرف شده هیچ فایده و سودی برای سازمان نداشته و عملا این هزینه ضرر مالی شمرده شود.

تکنیک های گاو بنفش در بازاریابی تمرکز ویژه ای روی ارائه تبلیغات قوی و اصولی دارد. استفاده از ایده های جدید و استراتژی های تبلیغاتی مدرن از جمله مواردی است که به موفقیت در تبلیغات منجر می شود. تبلیغات باید به گونه ای باشد که سبب دیده شدن برند و ایجاد برتری ان نسبت به سایر برند ها در ذهن مخاطب شود. در این صورت با جذب مخاطب چندین برابر هزینه صرف شده برای تبلیغات به صورت سود خالص بر می گردد.

در بازار کار باید ارائه خدمات به گونه ای باشد که مجموعه همواره جذب کافی داشته باشد. در واقع پویایی و فعال بودن مجموعه باعث جذب حداکثری و برتری نسبت به سایر رقبا می شود. این امر با روش های قدیمی دیگر امکان پذیر نیست. مخاطبان همواره در جست و جوی ناشناخته ها بوده و بیشتر جذب فعالیت های جدید و نو می شوند. بنابراین اهمیت شناخت تکنیک ها و استراتژی های جدید از آن چه انتظار می رفت بیشتر است.

 

۵ تکنیک گاو بنفش

 

استراتژی و تکنیک های مختلفی ارائه شده است که استفاده از آن ها سود بخش می باشد. به طور مثال یکی از این تکنیک ها معرفی قبل از ارائه می باشد. این تکنیک در ست گاردین نیز ذکر شده است و کسب و کار های زیادی با استفاده از آن به نتایج خوبی دست پیدا کرده اند. در این تکنیک قبل از شروع ارائه خدمات یا راه اندازی کسب و کار مجموعه به معرفی و بیان مزایای آن می پردازد. در این صورت در ابتدای شروع خدمات دهی یا دوره فروش مخاطبان آشنایی نسبی با آن دارند و راحت تر سمت آن جذب می شوند.

طبق این تکنیک ها باید پیش از مخاطبان خودتان ابعاد و ویژگی های مختلف محصولات برند خود را بررسی کنید. در این صورت بهتر می توانید مزایا و معایب خدمات و محصولات تولیدی خود را بشناسید و در صورت لزوم تصمیماتی جهت بهبود کیفیت آن ها بگیرید. این امر باعث می شود برند شما همواره بدون نقص وارد بازار شود و در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. پایین بودن میزان نارضایتی ها از سوی مخاطبان باعث موفقیت برند و سبقت گرفتن آن از سایر رقبا می شود.

صاحبان مشاغل باید بتوانند در بازار کار حرفه ای عمل کنند. طبق تکنیک های گاو بنفش ست گاردین دیگر برای دیده شدن صرف هزینه های هنگفت تبلیغات کافی نیست. بهتر است به جای صرف هزینه های بالا در صفحات مجازی به تبلیغات اصولی بپردازید. در صورت دانستن تکنیک های کارامد می توانید تنها از طریق صفحات مجازی به جذب مخاطب بالا برسید. در این تکنیک ها بهتر است همواره با مخاطبان ارتباط داشته باشید. در این شرایط در صورت وجود ایراد می توانید سریع از آن اطلاع یافته و جهت اصلاح آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

روش های یادگیری تکنیک های اصولی بازاریابی

 

امروزه با ورود تکنولوژی و فناوری های جدید از جمله تلفن های همراه روش دستیابی به اطلاعات آسان تر شده است. در این شرایط افراد هر گاه در جست و جوی کسب اطلاعات درباره موضوع یا فعالیتی خاص باشند به راحتی می توانند با چند کلیک ساده به آن دست پیدا کنند. یکی از آسان ترین روش های برای کسب اطلاعات جست و جو در سایت های معتبر و یا شرکت در دوره های آموزشی آنلاین می باشد. در این صورت می توان بدون اتلاف وقت و در اوقات فراغت به مطالب مهم و کلیدی برای بازاریابی دست یافت.

یکی دیگر از روش های تاثیر گذار مطالعه کتاب گاو بنفش یا خلاصه گاو بنفش می باشد. این کتاب ها در چندین جلد و توسط نویسندگان مختلفی نوشته شده اند. یکی از معروف ترین و پرفروش ترین آن ها متعلق به ست گاردین است. در این کتاب اصول اولیه بازاریابی و چگونگی ارائه ایده های جدید بیان شده است. همچنین تکنیک های پربازده برای تبلیغات و برتری نسبت به سایر رقبا نیز در گاو بنفش  ست گاردین بیان شده است. به طور کلی با انتخاب و مطالعه این کتاب می توان بدون صرف هزینه بالا به کامل ترین منبع اطلاعات دست یافت.

افرادی که به دلایل مختلف از جمله داشتن شغل های سنگین یا مشغله بالا امکان مطالعه ندارند، می توانند نسخه صوتی کتاب گاو بنفش را دریافت کنند. در این صورت در مسیر رفت و برگشت به محل کار و یا هنگام خواب می توانند چند دقیقه آن را گوش دهند. همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از کتاب صوتی گاو بنفش، قیمت مناسب آن می باشد. معمولا قیمت نسخه های صوتی کتاب نصف و حتی کمتر از نصف هزینه چاپ شده روی کتاب می باشد.

خلاصه گاو بنفش

 

چکیده نکات مهم کتاب ست گاردین

 

همان طور که گفتیم مطالعه اثر ست گاردین در رابطه با گاو بنفش در بازاریابی کامل ترین منبع و سریع ترین روش برای دسترسی به اطلاعات صحیح و مفید است. به طور خلاصه در این کتاب به شما آموخته می شود چطور متمایز باشید. تمایز در تبلیغات، بازاریابی و ارائه خدمات هر سه نیازمند داشتن اطلاعات می باشند. در این کتاب گوشزد می شود که برای تمایز نیاز به ویژگی های درجه یک نیست. هر محصولی می تواند تحت شرایطی جذاب به نظر رسیده و چهره ای خاص در میان محصولاتی با کیفیت مشابه به خود اختصاص دهد.

در کتاب گاو بنفش در بازاریابی ذکر می شود که از همان اولیه ترین مراحل ارائه خدمات یا تبلیغ باید به خوبی با توقعات و نیاز های مخاطبان آشنایی داشته باشید. در این صورت می توان تمرکز اصلی را روی رفع نیاز و راضی کردن وی گذاشت و نتیجه دلخواه را کسب کرد. در واقع باید ارائه خدمات به گونه ای باشد که خود تبلیغ محسوب شود. در صورتی که مخاطب از خدمات یا محصولات برند ما رضایت داشته باشد مجدد مراجعه کرده و برند را به دیگران نیز معرفی می کند.

گاو بنفش در بازاریابی باعث افزایش فروش و سوددهی بیشتر شده و تمایز شگفت انگیزی در میان دیگر رقبا برای برند ما ایجاد می کند. لازم به ذکر است تکنیک ها و استراتژی های گاو بنفش باید کاملا اصولی استفاده شوند. در این صورت می تواند نتایج رضایت بخشی را در کوتاه مدت به دست آورد و به جایگاه خوبی در بازار کار دست پیدا کرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *