اخبار و مقالات, چیست؟

footer فوتر در سایت چیست؟

فوتر چیست؟

فوتر (Footer) معمولاً در اصطلاحات طراحی وب به قسمت پایین صفحه اشاره دارد. معمولاً حاوی اطلاعاتی مانند کپی رایت، پیوندهای حریم خصوصی، اعتبارات، لینک شبکه‌های اجتماعی و غیره است. همچنین توسعه دهنده قالب وردپرس میتواند کد و اسکریپت هایی مخصوص این قسمت بنویسد.

در توسعه قالب وردپرس، ناحیه پاورقی یا فوتر یک وب سایت معمولاً در فایلی با نام footer.php تعریف می شود.

با توسعه HTML5 مفهوم “فوتر” و “هدر” گسترش یافته که باعث می شود بخش های مختلف صفحات وب، معنادار و علامت گذاری شده باشند. از آنجا که فوتر در کل وب سایت ثابت می ماند باید به عناصر موجود در آن توجه خاص کرد. در فوتر باید مواردی قرار گیرد که به طور کلی به سایت مربوط می شوند و مختص هیچ بخش خاصی نیستند.

اهمیت استفاده از فوتر در سایت

در زیر به دو مورد مهم برای ضروری بودن توجه به فوتر سایت اشاره خواهیم کرد.

از آنجایی که سعی بر آن است در این قسمت اطلاعات مهم سایت را در اختیار کاربران قرار دهید. بنابراین آماده سازی صحیح فوتر باعث می شود مراجعه کنندگان دسترسی راحت تری به هر آنچه که در یک سایت نیاز است، داشته باشند و این علتی برای قابل اعتمادتر بودن شما از نظر کاربران می‌باشد.

همانطور که میدانید امروزه سایتی بدون رعایت اصول سئو و دیده شدن در صفحات اولیه گوگل کارکرد خوبی ندارد. استفاده از فوتر نیز میتواند شما را در امر سئو رو به پیشرفت و ترقی ببرد. در واقع با قرار دادن لینک های مهم سایت در این قسمت کاربران را دعوت به مراجعه به آنها می کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *